کد خبر : 163
تاریخ انتشار : شنبه 20 اکتبر 2018 - 13:54
276 views

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس: ۲ میلیون هکتار از مراتع فارس به دلیل خشکسالی کشت نمی شود

شیراز _ رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: ۳ میلیون هکتار از مراتع فارس به دلیل خشکسالی و نبود آب قابل کشت نیست. به گزارش شیراز عسل به نقل از مهر، محمد مهدی قاسمی صبح شنبه در شورای کشاورزی فارس، گفت: ۲ میلیون هکتار به دلیل خشکسالی زیر کشت نیست و مقام اول جنگل کشور را

۲ میلیون هکتار از مراتع فارس به دلیل خشکسالی کشت نمی شود

شیراز _ رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت: ۳ میلیون هکتار از مراتع فارس به دلیل خشکسالی و نبود آب قابل کشت نیست.

به گزارش شیراز عسل به نقل از مهر، محمد مهدی قاسمی صبح شنبه در شورای کشاورزی فارس، گفت: ۲ میلیون هکتار به دلیل خشکسالی زیر کشت نیست و مقام اول جنگل کشور را داریم.

وی ادامه داد: ۱۰۸۶ تشکل روستایی در فارس است و همیشه وضعیت کشاورزی فارس در کشور برتر بوده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس ادامه داد: فارس دارای ناوگان قوی برداشت و در ۲۳ استان مشارکت داریم، ۶۵ درصد ناوگان لیزری متعلق به فارس است.

قاسمی تصریح کرد: سهم فارس در بخش های مختلف کشاورزی کشور شامل زراعت ۹.۲ درصد در باغبانی ۱۵.۳ درصد، دام ۵.۹ درصد، شیلات ۲.۵ درصد و در کل با ۹.۹ درصد رتبه دوم کشور هستیم.

وی ادامه داد: در تولید مرکبات رتبه دوم کشور هستیم، گوشت قرمز رتبه دوم و در کل ۵.۹ درصد تولیدات دامی کشور را داریم و با تولید ۱۰ هزار تن ماهی رتبه ۶ کشور در استان های غیر دریایی متعلق به فارس است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس افزود: ۶.۹ میلیون تن ظرفیت فناوری محصولات فارس است.

قاسمی با اشاره به چالش های کشاورزی فارس نیز یادآور شد: خشکسالی ۱۰ سال گذشته مشکل اصلی است و سرمازدگی نیز در این میان خسارت اقتصادی بیشتر از زلزله را دارد.